AİLE HUKUKU

Aile_hukuku

AİLE HUKUKU

Aydın Boşanma Avukatı

Aydın boşanma avukatı, Aydın Barosuna kayıtlı olup, çoğunlukla Aydın'daki müvekkillerinin adalet ihtiyacını gidermek için hizmet veren avukattır; Akbulut Hukuk Bürosu olarak boşanma hukuku alanında da çalışmalarda bulunuyor ve adalet arayışı içerisinde olan müvekkillere en iyi boşanma avukatı hizmeti sunmayı amaç ediniyoruz. Aydın Boşanma Avukatı olarak Aydın'da ve Efeler Boşanma Avukatı, Kuşadası Boşanma Avukatı, Nazilli Boşanma Avukatı, Söke Boşanma Avukatı, Didim Boşanma Avukatı, olarak tüm ilçelerde hizmet sağlıyoruz.

Aydın'da Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Aydın Hukuk Büroları arasında yer alan büromuzda, çekişmeli boşanma davalarının yanında anlaşmalı boşanma davaları ile de ilgili olarak profesyonel destek sağlıyoruz. Bu hususta, anlaşmalı boşanma protokolünün hazırlanması, taraflar arasında sağlıklı iletişim kurulması, adliye nezdinde gerekli çalışmaların yerine getirilmesi ve kararın nüfusa geçirilmesi dahil tüm süreci yönetiyoruz.

Her ne kadar boşanma davalarında tarafların avukat ile temsil zorunluluğu bulunmasa da, hukukun her dalında olduğu gibi aile hukukunda da telafisi zor kayıpların önüne geçilebilmesi adına alanında uzman boşanma avukatı ile görüşülüp hukuki danışma ve dava desteği alınmasında fayda vardır.

En İyi Boşanma Avukatı

En İyi Boşanma Avukatı
​Boşanma davaları, toplumun temen yapı taşı olan aile kurumunu ve evlilik birliğini derinden etkileyen hukuki süreçler olduğundan dolayı, en iyi boşanma avukatının görev bilinciyle hareket eden kişi olması gerektiği de gözden kaçmamalıdır. Boşanma davalarına bakan avukatlar, omuzlarındaki bu sorumluluğun bilincinde olarak "önce adalet ve insan" düsturuyla, görevlerini layığıyla yerine getirme girişiminde olmalıdırlar. Boşanma avukatı tavsiye ile bulunabilecek bir tüccar değil, iş etiğine ve aile kurumunun değerlerine bağlı bir hukuk insanıdır.

AİLE HUKUKU

Aile hukuku nedir? Adından da anlaşılacağı gibi aile hukuku, aileye ilişkin oluşabilecek tüm sorunların (Evlilik, nişanlanma, boşanma ve çocuk velayetleri vb.) çözümü için devreye giren hukuk mekanizmasıdır. Aile hukuku, medeni hukukun bir alt dalıdır ve dava süreçleri aile mahkemeleri kapsamında görülmektedir. Boşanma nedir? Boşanma, evli olan çiftlerin evliliklerini yasal yollarla sona erdirmesi durumudur. Boşanma davalarının hazırlık süreçleri oldukça önemlidir ve titizlikle takip edilmelidir. Boşanma Avukatı Nedir? Boşanma avukatı, aile hukuku konusunda uzmanlaşmış, boşanmak isteyen çiftlerin hukuki süreçlerini takip ederek, evliliğin yasal olarak sona ermesini sağlayan hukukçulara halk arasında verilen unvandır.

Boşanma nedir?

Boşanma, evli olan çiftlerin evliliklerini yasal yollarla sona erdirmesi durumudur. Boşanma davalarının hazırlık süreçleri oldukça önemlidir ve titizlikle takip edilmelidir.

Boşanma Avukatı Nedir?

Boşanma avukatı, aile hukuku konusunda uzmanlaşmış, boşanmak isteyen çiftlerin hukuki süreçlerini takip ederek, evliliğin yasal olarak sona ermesini sağlayan hukukçulara halk arasında verilen unvandır.

 

Aile hukuku, aileye ilişkin konularla ilgilenen, medeni hukukun kapsamı içinde yer alan bir hukuk dalıdır. Aile hukukunun başlıca konuları nişanlanma, evlenmenin koşulları ve hükümleri, boşanmanın koşulları ve sonuçları, mal rejimleri, aile konutu, soy bağı, evlat edinme, velayet, çocuğun nafaka hakkı, vesayet, kayyımlık, yasal danışmanlık, yardım nafakasıdır. Kadın hakları ve çocuk hakları, başlı başına ayrı inceleme alanı oluştursa da aile hukukunun da ilgi alanı içindedir.

Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması Nedeni ile Boşanma Davası

 • Dava eşlerden birinin yerleşim yeri veya davadan önce son defa altı aydan beri birlikte oturdukları yer aile mahkemesinde açılır
 • Evlilik birliği, ortak hayatı sürdürmeleri kendilerinden beklenmeyecek derecede temelinden sarsılmış olursa, eşlerden her biri boşanma davası açabilir
 • Evlilik en az bir yıl sürmüş ise, eşlerin birlikte başvurması ya da bir eşin diğerinin davasını kabul etmesi halinde, evlilik birliği temelinden sarsılmış sayılır. Bu halde boşanma kararı verilebilmesi için, hakimin tarafları bizzat dinleyerek iradelerinin serbestçe açıklandığına kanaat getirmesi ve boşanmanın mali sonuçları ile çocukların durumu hususunda taraflarca kabul edilecek düzenlemeyi uygun bulması şarttır. Hakim, tarafların ve çocukların menfaatlerini göz önünde tutarak bu anlaşmada gerekli gördüğü değişiklikleri yapabilir. Bu değişikliklerin taraflarca da kabulü halinde boşanmaya hükmolunur. Bu halde tarafların ikrarlarının hakimi bağlamayacağı hükmü uygulanmaz.
 • Boşanma sebeplerinden herhangi biriyle açılmış bulunan davanın reddine karar verilmesi ve bu kararın kesinleştiği tarihten başlayarak üç yıl geçmesi halinde, her ne sebeple olursa olsun ortak hayat yeniden kurulamamışsa evlilik birliği temelden sarsılmış sayılır ve eşlerden birinin istemi üzerine boşanmaya karar verilir.

En İyi Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur? Süreçler Nasıl İşler?

En iyi boşanma avukatı hukuk alanında sıkça kullanılan terimlerdendir. İşinde uzman bir boşanma avukatı, boşanma süreçlerini titizlikle takip eder ve müvekkillerini dava akışı konusunda bilgilendirir. İlk etapta boşanma davası açılıp açılamayacağını netleştirebilmek için aşağıdaki sebeplerin durumuna bakar.

 • Eşler arasında hayat kastı olup olmadığı, onur kırıcı davranış veya kötü muamelelerin uygulanıp uygulanmadığı
 • Aldatma eyleminin gerçekleşip gerçekleşmediğine
 • Eşlerden herhangi birinin haysiyetsiz hayat sürüp sürmediği
 • Eşlerden birinin akli yetersizlikleri olup olmadığı
 • Eşlerden birinin çekilmez derecede evlilik temelinin sarsılıp sarsılmadığına
 • Eşlerden herhangi birinin küçük düşürücü, aşağılayıcı bir suç işleyip işlemediğine
 • Eşlerden herhangi birinin haksız yere konutu terk edip etmediğine

Boşanma sebeplerinin titizlikle ve doğru bir biçimde tespit edilmesi oldukça önemlidir. Zira mahkemeler, davayı boşanma sebeplerine göre incelerler. Tüm bu süreçlerin yürütülmesi aşamasında alanında uzman bir avukat ile çalışmak son derece önemlidir.

Boşanma davası nasıl açılır?

Öncelikle boşanma sebebi tespit edilmelidir. Bu aşamadan sonra duruma göre dava dilekçesi hazırlanmalıdır.

Boşanma sürecinde uzman yardımı almanız dava seyrini değiştirebilir

Boşanma sürecinde uzman yardımı almanız dava seyrini değiştirebilir Boşanma dava süreçleri oldukça zorlu ve yıpratıcıdır. Bu zorlu durumda hukuki yükünüzü hafifletebilecek uzman desteği almanız oldukça önemlidir. Akbulut Hukuk Bürosu , aile hukuku alanında uzmanlaşmış ve tecrübeli kadrosu ile medeni hukukun alt dalı olan aile hukuku uyuşmazlıklarından doğan boşanma, nafaka, mal paylaşımı ve velayet vb. davaların yasal süreçlerinin başlatılması, sürdürülmesi ve sonuçlandırılması hususunda profesyonel hizmet desteği vermektedir

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Whatsapp ile ulaşın bize
Whatsapp'a gönder

Bu Sayfadaki İçeriği KOPYALAYAMAZSNIZ !!!

0
Would love your thoughts, please comment.x